EUROPE
(+34)622 750 670
US
866-412-1270
Bir Yapı Bilgi Modeli (BIM), dijital formatta bilgi alışverişini kolaylaştıran, inşa sürecinin dijital sunumudur. BIM, sadece kağıt tabanlı Bir Yapı Bilgi Modeli (BIM), dijital formatta bilgi alışverişini kolaylaştıran, inşa sürecinin dijital sunumudur. BIM, sadece kağıt tabanlı tasarımdan elektronik tasarıma geçişin ötesindedir. Parametrik bilgileri, yeterli maliyet tahmini, simülasyon, programlama ve enerji analizini mümkün kılar. Ayrıca BIM mühendislik, üretim ve inşaat ortaklarının koordinasyonunu da kolaylaştırır. AutoCAD Architectural hedef yoğunluklu BIM dış kaynak kullanımı hizmetleri sunar. Bu, bilgiyle ilgili modellerin, tasarım ve yürütme sürecindeki kişilere bildirilmesi, ortaklaşa kullanılması ve tasarlanmasına yardımcı olur.

AutoCAD Architectural, akıllı bir 3D model aracılığıyla tasarım hassaslığına sahip bilginin oluşturulması, dağıtımı ve iletişiminin yapılması için bir yol oluşturarak üretkenliği önemli ölçüde iyileştirir. Bu model, tüm seviyelerden mimarlar, mühendisler, tedarikçiler, müteahhitler, dağıtımcılar, sahipler ve üreticilerden gelen bilginin tanımlanmasına yardımcı olur. Bu yaklaşımın sunduğu bazı avantajlar:

These are some of the advantages this approach offers:
  • Alternatif tasarım ve inşaatı değerlendirmek için modelin maliyet özelliklerinin kullanılması
  • İnşaat öncesinde geometrik çakışmaları tanımlamak ve çözmek için sözleşme dokümanları ve imalat çizimlerinin sanal olarak koordine edilmesi.
  • İnşaat dizisini optimize etmek, proje lojistiklerini yönetmek ve proje planlarını koordinasyon toplantılarında taşeronlarla paylaşmak ve geri bildirimlerine göre proaktif olarak ayarlamalar yapmak için 4D programı yaratmak.